JRJ Medical Hurtownia medyczna online

Dezynfekcja rąk – higiena (nie tylko) w miejscu pracy

Środki do dezynfekcji to ważny aspekt higieny pracy nie tylko w placówkach medycznych, ale także kosmetycznych, beauty, czy w gastronomii. Dezynfekcja rąk to czyste środowisko pracy i bezpieczeństwo pacjentów i klientów. 

Higiena rąk to podstawa każdej działalności, która naraża nas na kontakt z wirusami, bakteriami, prątkami i grzybami. Zarówno w branży medycznej, jak i kosmetycznej, czy gastronomii, szczególnie ważnym aspektem jest nie tylko szybka, ale i skuteczna dezynfekcja rąk. Docenią ją także rodzice dzieci o obniżonej odporności (w tym rodzice wcześniaków), czy bliscy pacjentów onkologicznych. 

Bez względu na to, jaki preparat do dezynfekcji wybierzemy, warto zwrócić uwagę na zasady i kroki dezynfekcji, jakie zaleca producent. Należą do nich przede wszystkim: czas wcierania preparatu oraz ruchy dłoni, jakie należy wykonać w trakcie dezynfekcji. Jeśli chcemy skutecznie dbać o higienę, nie lekceważmy tych szczegółowych instrukcji producenta. Sumienne dostosowanie się do nich to gwarancja bezpieczeństwa. 

Kolejnym, niezwykle ważnym aspektem jest spektrum działania produktu. Większość produktów do dezynfekcji ma (potwierdzone badaniami) szerokie spektrum bakteriobójcze, drożdżakobójcze i wirusobójcze. W gastronomii należy wybierać tylko takie środki do dezynfekcji, które mogą mieć kontakt z żywnością.

 

Jednymi z częściej wybieranych środków do dezynfekcji są preparaty: 

Przy wyborze preparatu do dezynfekcji dłoni – oraz w trakcie jego użytkowania – warto zwrócić uwagę na czas, w jakim środek uaktywnia swoje działanie. Oczywiście wysoce pożądanym jest, by środek do dezynfekcji rąk działał tuż po jego użyciu. 

Dezynfekcja rąk często kojarzy się z wysuszeniem skóry dłoni i z jej podrażnieniem. Sprawdzajmy czy wybrany przez nas produkt jest przebadany dermatologicznie oraz czy nie będzie wpływał destruktywnie na skórę dłoni. 

Świetną alternatywą płynów i żelów są chusteczki do dezynfekcji (na przykład Velox). To szybka dezynfekcja zawsze pod ręką. Co ważne, chusteczki znajdą zastosowanie także w dezynfekcji powierzchni. Jednym z hitów sprzedaży środków do dezynfekcji rąk jest opcja atomizera (na przykład Velodes https://sklep.jrjmedical.pl/pl/p/Velodes-Soft-Szybka-Dezynfekcja-Rak-250ml-ATOMIZER/107To wygodne i higieniczne rozwiązanie – także do użytku indywidualnego.

Dezynfekcja rąk?
Dezynfekcja dłoni?
Tylko hurtownia medyczna JRJ Medical! 

Przeczytaj więcej:
Program Lojalnościowy w JRJ Medical: Budowa, Zasady i Przykłady
29lut

Program Lojalnościowy w JRJ Medical: Budowa, Zasady i Przykłady

W dzisiejszych czasach, w świecie konkurencji na rynku medycznym, firmy starają się przyciągnąć i utrzymać klientów poprzez różnorodne strategie marketingowe.…

Odkryj Potencjał Glukozy 1 WW: Zdrowie i Energia na Wyciągnięcie Ręki
30cze

Odkryj Potencjał Glukozy 1 WW: Zdrowie i Energia na Wyciągnięcie Ręki

W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie tempo życia jest coraz bardziej intensywne, zadbaniem o swoje zdrowie staje się niezwykle ważne. Wiele…

Regulamin konkursu #MojeWakacje
18lip

Regulamin konkursu #MojeWakacje

I. Postanowienia ogólne Niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulamin”) określa warunki i zasady, na jakich odbywa się konkurs pod nazwą „MOJE…