JRJ Medical Hurtownia medyczna online

Rękawiczki jednorazowe JRJ

Rękawiczki nitrylowe – bestseller w świecie rękawiczek jednorazowych

Dziś już nie tylko medycy, czy kosmetyczki używają na co dzień rękawiczek medycznych. Wielu z nas, wybierając się obecnie do sklepu czy innego miejsca publicznego, postanawia zaopatrzyć się w jednorazowe rękawiczki. Jakie najlepiej wybrać? Dlaczego rękawiczki nitrylowe stały się bestsellerem?

Na co zwracać uwagę przy wyborze rękawiczek nitrylowych?

Przede wszystkim, podczas użytkowania rękawiczek, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość, a także na prostotę ich użytkowania i bezpieczeństwo. Wszystkie jednorazowe rękawiczki, powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na środki chemiczne, inaczej noszenie ich nie miałoby sensu. Ważne również, aby pozwalały na wykonywanie precyzyjnych ruchów, a więc były przylegające. Obecnie ważne jest również to, aby rękawiczki medyczne były także odporne na wnikanie wirusów.

Nitrylowe, czy wykonane z...

Kauczuku akrylonitrylo-butadienowego, który jest syntetycznym tworzywem, z którego wykonywane są rękawiczki nitrylowe. Tworzywo to nie powoduje reakcji alergicznych, a więc będzie przyjazne dla większości użytkujących. Rękawiczki nitrylowe są odporne na ścieranie i rozdarcia.

Jakie są główne zalety rękawic nitrylowych?

Kiedy porównujemy różne rękawiczki medyczne, czy rękawiczki jednorazowe, to rękawiczki nitrylowe posiadają ważną zaletę, która daje im zdecydowaną przewagę nad innymi. Dają zdecydowanie większe czucie w palcach, dzięki czemu zdobyły sympatię chirurgów, manicurzystek czy stomatologów. Co również bardzo istotne, o wiele trudniej je przekłuć.


Rękawiczki nitrylowe
pokochali nie tylko medycy i gabinety kosmetyczne, ale również mechanicy i inni pracownicy przemysłu. W porównaniu z innymi, te rękawiczki jednorazowe, są odporniejsze na smary, rozpuszczalniki i inne substancje chemiczne.

Plusem rękawiczek nitrylowych jest również fakt, że nie posiadają specyficznego zapachu, jaki mają rękawiczki lateksowe. Biorąc pod uwagę codziennie ich wykorzystywanie, ten czynnik może stać się jednym z kluczowych.

Podsumowując temat rękawic nitrylowych

Podsumowując, rękawiczki nitrylowe to wytrzymałość, odporność, rozciągliwość, trwałość i precyzja w trakcie wykonywanych w nich czynności. Na rynku znajdziecie je w różnych wariantach kolorystycznych, co sprawia, że rękawiczki nitrylowe mogą być także świetnym dodatkiem do codziennego stroju w pracy.