JRJ Medical Hurtownia medyczna online

Rękawiczki jednorazowe – rękawiczki nitrylowe czy rękawiczki lateksowe? Które wybrać?

Jakie rękawiczki jednorazowe wybrać?

Jeszcze do niedawna rękawiczki jednorazowe były domeną medyków, gościły w salonach kosmetycznych, u fryzjerów, czy w gastronomii. Dziś jednak, wielu z nas staje wobec pytania: czym różnią się rękawiczki nitrylowe od lateksowych? Które wybrać?

Gdzie rękawiczki jednorazowe są koniecznością?

W wielu zawodach używanie rękawiczek jednorazowych jest obligatoryjne. W branży medycznej, gabinetach kosmetycznych czy studiach tatuażu od zawsze higiena była podstawą, by nie narazić na niebezpieczeństwo siebie i klientów. 

Dziś do grona osób korzystających z rękawiczek medycznych dołączył każdy z nas. Rękawiczki jednorazowe zabieramy ze sobą na co dzień, używamy ich w sklepach, w środkach komunikacji, a nawet w biurze.

Z czego wykonane są rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki lateksowe są wykonane (jak sama nazwa wskazuje) z lateksu, czyli naturalnego kauczuku. Są szeroko stosowane, jednak sam lateks może u niektórych osób powodować reakcje alergiczne. Rękawice lateksowe nie tracą jednak na popularności. 

Nadal są wybierane przez wielu pracowników laboratoriów i placówek medycznych. Warto podkreślić, że dzisiejsze rękawiczki lateksowe nie są równe swoim poprzednikom sprzed lat – przede wszystkim są o wiele bardziej wytrzymałe.

Jakie rękawiczki jednorazowe cieszą się największą popularnością?

Coraz większą popularnością cieszą się także rękawiczki nitrylowe. Są one wykonane z syntetycznego kauczuku – nitrylu. To ich podstawowy walor, ponieważ nie wykazują one właściwości alergizujących. Rękawiczki nitrylowe są też o wiele bardziej wytrzymałe, gdy weźmiemy pod uwagę wpływ czynników zewnętrznych. Są wyjątkowo odporne na otarcia, czy naciąganie. Dla osób, które posługują się rękawiczkami w branży medycznej, cennym będzie fakt, że są bardziej odporne na przebicie. Zmniejsza się zatem ryzyko przekłucia ich igłą czy innym ostrym narzędziem.

W diagnostyce używane są rękawiczki trzeciego rodzaju, czyli rękawiczki winylowe. Są bardziej wytrzymałe, ale mniej elastyczne. Mają jednak mniejszą odporność na wirusy i grzyby, ale dobrze chronią przed substancjami chemicznymi.

Rękawiczki jednorazowe JRJ

Na jakie właściwości rękawic powinniśmy zwracać uwagę przy ich wyborze?

Przede wszystkim sprawdzajmy, czy wybrane przez nas rękawiczki spełniają unijną normę EN 455, odnoszącą się właśnie do rękawic medycznych jednorazowego użytku, deklarację zgodności CE, a także dyrektywę o wyrobach medycznych 93/42/eec oraz europejską dyrektywę o środkach ochrony indywidualnej 89/686/eec. Nie zapominajmy także o komforcie użytkowania, który zapewnią odpowiednie parametry rękawic: wykończenie rolowanym brzegiem, teksturowana powierzchnia na końcówkach palców, czy pudrowanie. To wszystko szczególnie ważne, gdy rękawiczki jednorazowe coraz częściej towarzyszą nam w codzienności

Na zakończenie...

Rękawiczki nitrylowe, czy rękawiczki lateksowe – rękawiczki jednorazowe znajdziecie w JRJ Medical!

Odkryj Potencjał Glukozy 1 WW: Zdrowie i Energia na Wyciągnięcie Ręki
30cze

Odkryj Potencjał Glukozy 1 WW: Zdrowie i Energia na Wyciągnięcie Ręki

W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie tempo życia jest coraz bardziej intensywne, zadbaniem o swoje zdrowie staje się niezwykle ważne. Wiele…

Regulamin konkursu #MojeWakacje
18lip

Regulamin konkursu #MojeWakacje

I. Postanowienia ogólne Niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulamin”) określa warunki i zasady, na jakich odbywa się konkurs pod nazwą „MOJE…