fbpx

JRJ Medical Hurtownia medyczna online

Przygotuj Twój

gabinet kosmetyczny

do nowych realiów! już od 18 maja!

Kiedy zostaną otwarte gabinety kosmetyczne, salony urody, salony fryzjerskie?

Fryzjerzy i kosmetyczki palą się do pracy. By jednak otwarcie ich salonów było możliwe, zielone światło musi dać rząd. Takiej zgody na razie nie ma. Kiedy będzie? Oficjalną datą zdjęcia obostrzeń jest 18 maja 2020. Są jednak warunki, które trzeba spełnić:

Jakie środki ochrony osobistej należy zapewnić w salonach kosmetycznych?

Rękawiczki jednorazowe

W pierwszej kolejności należy wyliczyć jednorazowe rękawiczki medyczne. Nieważne, czy bierzemy pod uwagę rękawiczki nitrylowe, czy rękawiczki lateksowe, ważne by nie tylko je nosić, ale także przestrzegać zasad ich użytkowania. Pamiętajmy, że rękawiczki medyczne są (nomen omen) jednorazowe. Nie możemy ich używać wielokrotnie. Niezwykle ważnym jest też sposób ich zdejmowania.

Bezpieczne zdjęcie mocno przylegających rękawiczek, może nas uchronić przed roznoszeniem niebezpiecznego wirusa. Jeśli chcemy zdjąć rękawiczki jednorazowe, należy zdjąć je jednym ruchem, z obu rąk równocześnie, od środka. Po zdjęciu rękawiczek należy niezwłocznie wyrzucić je do kosza w taki sposób, by nikt nie miał już z nimi kontaktu. Ponadto, podczas noszenia rękawiczek szczególną wagę należy przywiązać do ograniczenia dotykania okolic twarzy, a więc w szczególności ust, nosa i oczu.

Mycie i dezynfekcja rąk

Rutynowe mycie rąk usuwa jedynie niewielką liczbę drobnoustrojów. Po 30 sekundach zmniejsza się flora bakteryjna 100-krotnie. W pracy profesjonalisty po umyciu rąk niezbędna jest dodatkowo dezynfekcja przed i po każdym kliencie. Dezynfekcja ma na celu co najmniej 100.000-krotne zredukowanie liczby drobnoustrojów występujących na skórze.

Zalecane są preparaty do dezynfekcji rąk bez alkoholu wysuszającego dłonie. Obecnie dostępne na rynku środki nie zawierają alkoholu i delikatnie nawilżają. dłonie.

Jak skutecznie umyć ręce? Wystarczy 6 kroków!

Mycie i dezynfekcja powierzchni i narzędzi

Dezynfekować należy powierzchnie i narzędzia używane w gabinecie oraz ręce personelu. Przed dezynfekcją każda powierzchnia i każde narzędzie powinno zostać oczyszczone i wysuszone. Niezbędnym podczas procesu dezynfekcji jest wyposażenie salonu fryzjerskiego w odpowiednie środki dezynfekcyjne. Środki te powinny być przede wszystkim dopuszczone do obrotu, powinny posiadać niezbędne dokumenty oraz atesty (o ile takie są wymagane). 

Podczas zakupu środków dezynfekcyjnych należy zwrócić ponadto uwagę na datę ich przydatności. Obecnie na rynku znajduje się wiele firm, które oferują takie środki, jedne są lepsze inne gorsze. Przy zakupie należy się kierować spektrum bójczym, jakie oferuje dany środek i czasem jego działania. Najlepiej wybierać środki o szerokim spektrum, wyeliminują one więcej potencjalnych zagrożeń.

Maseczki chigieniczne

Zdecydowaną zaletą maseczek jednorazowych jest to, że mają bardzo wysoką filtrację, bo aż 99%! Są doskonale dopasowane do twarzy i hipoalergiczne. Nie musimy zatem martwić się podrażnieniami po ich zdjęciu. Wartościowe maseczki jednorazowe posiadają trzy warstwy specjalnego materiału. Podczas oddychania z maseczek chirurgicznych nie uwalniają się drobne włókna. 

To prawda, że starczają na krótko, ale to właśnie dlatego chronią nas przed drobnoustrojami, bakteriami czy wirusami. Co ważne, taka maseczka higieniczna chroni nie tylko nas, ale także inne, spotkane na naszej drodze osoby.

Przygotuj swój gabinet już dziś!
Wszystkie zamówienia realizujemy na bieżąco!

Poznaj pełną ofertę na naszego sklepu: