fbpx

JRJ Medical Hurtownia medyczna online

Jednorazowe maseczki – co warto wiedzieć?

Jednorazowe maseczki ochronne stały się naszą codziennością. Już nie tylko powinniśmy je nosić, a wręcz musimy, mamy taki obowiązek. Jaką maseczkę ochronną wybrać? Czym różnią się maseczki jednorazowe od tych wielorazowego użytku? Czy można dezynfekować maseczki chirurgiczne?

Wielu przedsiębiorców, w czasach trudnych dla gospodarki, zdecydowało się na inny sposób zarobku, a przy tym pomoc społeczeństwu. Niektórzy produkują płyny do dezynfekcji, inni szyją maseczki… Bardzo różne, jednak z przewagą kolorowych i bawełnianych, wielorazowego użytku. Czy takie maseczki rzeczywiście chronią nas w pełni? Co prawda nikt nie wymaga od nas, abyśmy zaopatrzyli się w specjalistyczny sprzęt medyczny. Wystarczy nam szalik czy chusta. Nie ukrywajmy jednak, że noszenie maseczki jest wygodniejsze, zwłaszcza podczas zbliżających się ciepłych dni. Przede wszystkim zaś lepiej nas ochroni.

Zatem jakie maseczki wybrać?

Wielu z nas decyduje się na maseczki wielorazowego użytku. Często szyte w najprostszy, chałupniczy sposób, zawierające trzy warstwy materiału. Takie maseczki owszem, spełniają wymóg co do zasłaniania twarzy, jednak nie są tak skuteczne jak te, których możemy użyć tylko jeden raz. Często materiał podrażnia skórę, a przez grubą warstwę materiału trudno się oddycha.

O czym należy pamiętać stosując maseczki?

Maseczki jednorazowe charakteryzują się tym, że można z nich korzystać maksymalnie kilka godzin. Następnie należy wyrzucić je do kosza. Pamiętajmy o tym, że takiej jednorazowej maseczki higienicznej nie odkażamy, ani nie pierzemy. Zdejmujemy ją łapiąc za gumki i od razu się jej pozbywamy.

Jakie są zalety maseczek jednorazowych?

Zdecydowaną zaletą maseczek jednorazowych jest to, że mają bardzo wysoką filtrację, bo aż 99%! Są doskonale dopasowane do twarzy i hipoalergiczne. Nie musimy zatem martwić się podrażnieniami po ich zdjęciu. Wartościowe maseczki jednorazowe posiadają trzy warstwy specjalnego materiału. Podczas oddychania z maseczek chirurgicznych nie uwalniają się drobne włókna. To prawda, że starczają na krótko, ale to właśnie dlatego chronią nas przed drobnoustrojami, bakteriami czy wirusami. Co ważne, taka maseczka higieniczna chroni nie tylko nas, ale także inne, spotkane na naszej drodze osoby.

Maseczka na Twarz Ochronna Niebieska 1 szt

Maseczka idealnie nadaje się dla stylistek paznokci w celu ochrony przed pyłem. Szczególnie polecana jest dla stomatologów i lekarzy. Jednorazowa maseczka higieniczna z gumką Wysoka filtracja 99% Hipoalergiczna Doskonale dopasowana do twarzy 3 warstwowa. Podczas oddychania nie uwalniają się z maseczki drobne włókna Chroni przeciw grypie ,drobnoustrojami, pyłkami ,bakteriami i wirusami

Jeżeli więc zależy nam na skutecznej ochronie, a nie jedynie na spełnianiu obowiązku, wybierajmy mądrze i świadomie, czyli jednorazowe maseczki higieniczne.
JRJ Medical – Twoja hurtownia medyczna online

Maseczka na Twarz Ochronna Niebieska 10 szt

PŁYN DEZYNFEKCJA RĄK SKÓRY STERILLHAND 1L

Przeczytaj więcej:
Szkoła i koronawirus. 10 zasad, o których musisz pamiętać w szkole w czasie pandemii
21Sie

Szkoła i koronawirus. 10 zasad, o których musisz pamiętać w szkole w czasie pandemii

Dla jednych to powód do radości, dla innych sporo obaw przed nową rzeczywistością. Szkoła i koronawirus?

Rękawiczki jednorazowe – rękawiczki nitrylowe czy rękawiczki lateksowe? Które wybrać?
28Lip

Rękawiczki jednorazowe – rękawiczki nitrylowe czy rękawiczki lateksowe? Które wybrać?

Jeszcze do niedawna rękawiczki jednorazowe były domeną medyków, gościły w salonach kosmetycznych, u fryzjerów, czy w gastronomii.

Środki do dezynfekcji powierzchni – produkt pierwszej potrzeby
01Cze

Środki do dezynfekcji powierzchni – produkt pierwszej potrzeby

Czas luzowania obostrzeń trwa, jednak eksperci do spraw zagrożenia epidemicznego ostrzegają, że koronawirus zostanie z nami na długi czas. Środki